AKKÖK HOLDİNG

Temelleri  1952 yılında, merhum Raif Dinçkök tarafından atılan Akkök Holding’in, biri yurt dışında olmak üzere 18 ticaret ve sanayi şirketi ile 18 üretim tesisi bulunmaktadır. Küreselleştirme, uluslararası rekabet ve dünya ekonomisindeki entegrasyon süreci, holding’i belirli sektörlere yöneltmiş; kimya, enerji, gayrimenkul odaklanılan alanlar olarak belirlenmiştir.

Akkök Holding, 1993 yılından bu yana faaliyet gösterdiği gayrimenkul sektöründe Akmerkez ile Türkiye’de alışveriş merkezi alanında öncü olmuştur.2005 yılında gayrimenkul alanında faaliyetlerini geliştirmek üzere Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’yi kurmuştur. Akiş GYO, Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvuruyla 18 Mayıs 2012 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı unvanını almıştır. Holding, Akasya ve Akbatı gibi büyük projeleriyle gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına devam etmektedir. Akasya’da 2014’ün ilk çeyreğinde açılan KidZania Çocuk Cumhuriyeti ise çocukları eğlendirirken eğitme konseptli önemli bir sosyal alandır.

Akkök Holding sanayiye ve endüstriye bağlı, istihdam ve değer yaratan, geleceğe yönelik yatırımlar yapan bir kuruluştur. Sürdürülebilir büyüme ve sosyal sorumluluk perspektifi, holdingin yol haritasının oluşumunda belirleyici bir öneme sahiptir. Öte yandan, açıklık, şeffaflık ve hesap verebilirlikle tanımlanan ve günümüzde giderek daha da yaşamsal bir önem kazanan kurumsal yönetim anlayışı, holdinge bağlı tüm şirketlerin faaliyetlerinde vazgeçilmez bir unsur olarak yer almaktadır…

akkok-logo


 AKİŞ GYO

Akiş GYO, Akkök Holding’in stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki deneyim ve uzmanlığı, farklı projelerde değerlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Akiş GYO, Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvuruyla, 18 Mayıs 2012 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ünvanını almıştır. Ardından 9 Ocak 2013 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. Akiş GYO, “Her işimizin temelinde mutluluğunuz var” ilkesiyle gayrimenkul sektöründe kalitesi ile farklılaşan projeleri hayata geçirmeyi hedeflemektedir. 2014 yılında gayrimenkul geliştirme faaliyetleri kapsamında, kentsel dönüşüm ve cadde mağazacılığına yönelik yatırımlar yapmıştır. Akiş GYO; geniş ve zengin portföy yapısı sayesinde, yatırımcılara tek bir şirket hisse senedi üzerinden, gayrimenkulün farklı alanlarına yatırım yapma olanağı sunmaktadır. Doğru zamanda, doğru lokasyonda, yeni trendler yaratan projeleriyle kısa sürede sektörün en önemli aktörlerinden biri konumuna gelen Akiş GYO, sürekli değişim içinde bulunan sektör eğilimlerini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek gayrimenkul sektöründe fark yaratacak projelere imza atmaya devam edecektir.

akis-logo